top of page
  • תמונת הסופר/תאפרת אורן - אימון אישי

מתי להתחיל אימון לכלכלת המשפחה

עודכן: 31 באוק׳ 2021אמון אישי לכלכלת המשפחה אפרת אורן

מתי להתחיל באימון אישי לכלכלת המשפחה ?

בפתח דברי ברצוני לשאול כמה שאלות :

1. אם חשבון הבנק שלכם נמצא ב"מינוס" (אוברדרפט) ?

2. האם אתם מודעים באמת על כל ההכנסות החודשיות שלכם ?

3. האם אתם מודעים באמת על כל ההוצאות החודשיות שלכם? ועל מה?

"מינוס" - בלשון העם, או אוברדרפט בלועזית הנו מושג כלכלי שאין אדם בגיר במדינת ישראל שאינו מכיר, לצערנו הבנקים נתנו לנו הרגשה כל השנים שלחיות עם מינוס זה בסדר, ובעצם, כשנפתח חשבון בנק הבנקאי בטבעיות יציע מסגרת למינוס וימליץ על אחת גדולה , בדרך כלל הבנקים מאשרים כמעט אוטומטית פי שניים מסכום המשכורת החודשית שלנו (ולפעמים יותר).

האמת המרה היא שהאינטרס של הבנק הוא שניקח מסגרת זו ונשתמש בה כמה שיותר זהו אינטרס כלכלי גדול מאוד (ולמעשה אחת מההכנסות הגדולות ביותר של הבנקים אחרי עמלות), הבנק מתייחס למסגרת "המינוס" שלכם כאל הלוואה, הוא אפילו קורא לה מסגרת אשראי, הבנק בודק בטחונות, מחשב החזרים ורביות בדיוק כמו בהלוואה רגילה, ובנוסף ,כשתבקשו הלוואה תמיד יזכירו לכם שכבר קיבלתם מהבנק אשראי (גם אם הוא לא ממומש).

לא פעם אני נשאלת בחדר האימון ובכלל "האם ניתן לחיות בלי מינוס?"

התשובה שלי היא כן!

בתהליך אימון לכלכלת המשפחה, ניתן להגיע לתוצאות מדהימות ולאיזונים, וללמוד להתנהל נכון בחשבון בנק חיובי ,

לחיות בפלוס.

אז איך ניתן לעשות את זה ? איך ניתן "לחיות בפלוס" השאלה היותר חשובה היא ולמה להתחיל עכשיו תהליך אימון לכלכלת המשפחה ולא כשיהיה לי זמן\ כח \ כסף ?

אימון הכלכלי משפחתי , הנו תהליך שבו אנחנו מנתחים כמה כסף אנחנו מכניסים כל חודש, אנחנו לומדים לאתר הכנסות עלומות, להכיר את כל החסכונות שלנו לסוגיהם ,לומדים לאתר קרנות ועוד...

במהלך האימון אנחנו לומדים למצות כל הכנסה אפשרית ולומדים ומתאמנים להגדיל אותם ,כמאמנת מנוסה לכלכלת המשפחה אני יכולה להעיד שלכל מאומן יש דרכים משלו להגדיל את הכנסותיו, מאומנים עצמאיים התאמנו למכור יותר טוב ולהאמין בעצמם ובמצר להם ובכך להגדיל הכנסות , מאומן אחר מצא מקור נוספת בשכר גבוהה, חלקם בעזרת אימון אישי והעצמה, ולאחר אימון ופריצת חסמים פנו למעסיק וקיבלו העלאה במשכורת, והיו כאלה שהבינו שהם צריכים להתפטר ולהחליף תפקיד או עבודה ולהגדיל את ההכנסות שלהם.

וזה בדיוק העניין - ככל שההכנסות שלנו יגדלו יותר מוקדם כך גם נצבור זכות בחשבון מוקדם יותר !

לדוגמה אם נגדיל את ההכנסה החודשית ב 100 ש"ח , בראיה שנתית נבין שהגדלנו את ההכנסות ב- 1200 ש"ח וכן הלאה.

שלב נוסף בתהליך האימון האישי לכלכלת המשפחה הוא צמצום ההוצאות שלנו, במהלך תהליך האימון אישי לכלכלת המשפחה אנחנו נאתר את כל ההוצאות הקבועות שלנו והוצאות הלא קבועות, נאתר דפוסי התנהגות שבהם שמפריעים לנו לשלוט בהוצאות שלנו. תובנות אלו יאפשרו לנו לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלנו.

דוגמאות לצמצום הוצאות, שכל אחד יכול לעשות - התאמת מסלולי החיוב לחברת הסלולר ו\או האינטרנט בהתאם לדפוס השימוש שלנו.

לכמעט כל אחד יש את אותם ה"מלכודות" שהוא נופל בהם ביום יום, זה יכול להיות התעצלות בקניה קרובה לבית במקום בחנות דיסקאונט גדולה , זה יכול להיות קניה אימפולסיבית בעמדות שליד הקופות . בעזרת מאמן או מאמנת לכלכלת המשפחה נוכל לאתר או אותם הוצאות והתנהלויות , לנתח אותן , להבין מהם ההרגלים שמשפיעים על החלטותיכם הכספיות , ולהתחיל לנהל אותם ולא להיות מנוהלים על ידי אותם ההרגלים

ככל שצמצום ההוצאות יהיה מוקדם יותר כך לאורך זמן הפער היחסי יגדל בין ההכנסות להוצאות שלנו, וגם כאן כמו בהכנסות כשנסתכל לאורך שנה המכפלות הולכות וגדלות, וכל סכום גם אם הוא נראה זניח בחודש הופך להיות סכום גדול .

ניתן לסכם - תהליך אימון אישי או משפחתי לכלכלת המשפחה פועל במישורים מקבילים:

1. הקניית מושגים וידע בתחום כלכלת המשפחה.

2. ניתוח הההוצאות וההכנסות, וכמובן הגדלת ההכנסות ובמקביל להקטנת ההוצאות.

3. לאורך כל התהליך המאומן מאתר בעזרת המאמן את איתור דפוסי התנהגות והרגלים שלו שמשפיעים על התנהלותו הכלכלית .

4. קבלת כלים אימונים שישפיעו על ההתנהלות האישית, הבין אישית, בעבודה ועוד...

ככל שנתחיל יותר מוקדם לעבוד על כל אחד ממישורים נוכל להגיע יותר מהר ליעד של התנהלות כלכלית מאוזנת

לקביעת פגישת אבחון

מוזמנים ליצור קשר

אפרת אורן

מאמנת אישית לכלכלת המשפחה

050-3555585

 

אימון אישי, אימון אישי לחיים, אימון אישי בקרית מלאכי, אימון אישי באשקלון, אימון אישי ברחובות, אימון אישי לחיים בקרית מלאכי, אימון אישי לחיים באשקלון, אימון אישי לחיים ברחובות, מאמנת אישית, קואצ'רית ברחובות, קואצ'רית בקרית מלאכי, קואצ'רית באשקלון, מאמנת אישית בקרית מלאכי, מאמנת אישית באשקלון, אימון לכלכלת המשפחה, אימון לכלכלת המשפחה בקרית מלאכי , אימון לכלכלת המשפחה באשקלון

Comments


bottom of page