• אפרת אורן - אימון אישי

הצלחה - נחישות ,תשוקה וההתמדה


ההרצאה תורגמה על ידי גד עמית ועידו דקרס

נערכה ותומצתה על ידי אפרת אורן - אימון אישי.


אנג'לה ליי , עזבה בגיל 27 תפקיד בייעוץ ניהולי והחלה ללמד מתמטיקה לתלמידי כתה ז' בחטיבת הבינים, בהמשך למדה פסיכולוגיה והחלה לחקור את הגורמים להצלחה, מתלמידי חטיבת ביניים דרך חיילים אקדמיה לקצינים וכלה באנשי עסקים בחברות עיסקיות.

אנג'לה במחקריה ניסתה לנבא מי יצליח ומי ישמור על ההצלחה לאורך זמן.

הדבר המפתיע שהיא גילתה שכשרון ומנת המסכל לא היו הגורמים היחידים להצלחה, יותר מכך היא גילה שלחלק מתלמידיה היותר מוצלחים , לא הייתה מנת מישכל גבוהה.

המסקנה הראשונה שהגיעה אליה היא, שצריך ללמוד לעבוד קשה ולהתמיד כדי להצליח, ושזה אחד הגורמים שבאו לידי ביטוי אצל כל המצליחים בכתה.

המסקנה השניה שהיגעה אליה הייתה: שכל מי שהיה נחוש להצליח - הצליח.

מהי נחישות ?

נחישות היא התשוקה וההתמדה למימוש מטרות ארוכות טווח מאד. נחישות היא הגדרת מטרות , נחישות היא התמדה וחלוקת האנרגיה לאורך זמן , נחישות היא שינוי הפרספקטיבה ממירוץ מהיר למרתון. הגדרת מטרות ארוכות טווח ופירוקן למטרות קטנות לאורך הדרך.

אז איך אנחנו יכולים לבנות את הנחישות שלנו ? איך אנחנו יכולים לאמן את התכונה הזו ולחזק אותה ?

ד"ר קרול דמאק מאוניברסטית סטנפורד פיתחה רעיון שנקראה "חיזוק הגישה" דר' דמאק הראתה שכאשר ילדים קוראים ולומדים על המוח וכיצד המוח משתנה ומתפתח בתגובה לאתגרים, הם יהיו עקביים הרבה יותר גם מול כישלון, מכיוון שהם לא מאמינים בכישלון כמצב קבוע.

ואני אוסיף מנסיוני שברגע שאנחנו מבינים שהצלחה אינה פונקציה ישירה של נקודת ההתחלה שלנו אלא של היעד שלנו ושל המאמץ וההתמדה שאנחנו נשקיע אז אנחנו יכולים לאמן את עצמנו להצליח ולאורך זמן.


#אימון #אימוןאישי #אימוןאישיברחובות #אימוןכלכלימשפחתי #אפרתאורןמאמנתאישית #הצלחה #הישגים #פריצתדרך #טיפיםאימוןאישי #העצמהאישית #נחישות #אימוןלכלכלתהמשפחה #יעוץלכלכלתהמשפחה #כלכלתהמשפחה #ייעוץלכלכלתהמשפחה